U sklopu projekta EPALE i ove godine održavaju se zanimljiva događanja, a jedno od njih je i regionalno promotivno događanje održano 8. listopada u Pučkom otvorenom učilištu Koprivnica. Uz predstavljanje platforme EPALE i novih funkcionalnosti na samoj platformi koje je održala članica tima NSS Hrvatska, ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta Koprivnica, Maja Holek, održala je edukativnu radionicu na temu medijske pismenosti za umirovljenike. Radionica je bila usmjerena na edukaciju osoba starije životne dobi o medijima, s većim fokusom na elektroničke medije koji su osobama starije životne dobi relativna novost. 

Umirovljenici su na radionici mogli naučiti o različitim temama kao što su lažne vijesti, dezinformacije, sloboda govora i govor mržnje, što su glavne teme koje se nalaze u sklopu programa za stjecanje ključnih kompetencija medijske pismenosti te su sudjelovali u zanimljivim raspravama o navedenim temama o kojima su mogli naučiti gledajući brojne fotografije i videoprimjere.

Drugo regionalno promotivno događanje održano je 4. studenoga u Kinu Gaj, gdje je ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta Varaždin, Lana Velimirović Vukalović, održala predavanje u sklopu projekta EPALE – Okvir kompetencija medijske pismenosti koji vodi Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. 

Na samom početku predavanja, članica tima NSS Hrvatska ukratko je predstavila platformu EPALE i njezine nove funkcionalnosti. Predavanju je nazočilo tridesetak odgajatelja, učitelja i profesora te ravnatelja varaždinskih vrtića, osnovnih i srednjih škola. Tijekom predavanja ravnateljica Velimirović Vukalović naglasila je problem govora mržnje među djecom i mladima, utjecaj društvenih mreža na pojavnost govora mržnje, osviještenost pojedinaca o odgovornosti na osobnoj i kolektivnoj razini te posljedicama govora mržnje. Ujedno, auditorij je upoznala s pozitivnim propisima koji reguliraju problematiku govora mržnje u medijima, ali i zaštitu privatnosti pojedinaca. 

Radionica medijske pismenosti nastala je sukladno s regionalnim okvirom kompetencija medijske pismenosti za Crnu Goru, Srbiju, Bosnu i Hercegovinu, Hrvatsku i Sloveniju koji predstavlja inicijativu predstavnika navedenih zemalja da se uspostavi standard kompetencija radi podizanja opće razine medijske pismenosti u društvu. 

Sam program za stjecanje ključnih kompetencija medijske pismenosti pripreman je u okviru projekta „EPALE – nacionalna služba podrške”, koji se provodi u Sloveniji, Srbiji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini te Republici Hrvatskoj, kao dio Erasmus+ programa. Riječ je o neformalnom programu koji je izrađen u svrhu obrazovanja za demokratsko građanstvo, stvaranja uvjeta za jačanje sposobnosti kritičkog promišljanja, unaprjeđenja funkcionalne medijske pismenosti i razvoja spremnosti pojedinca za aktivno razumijevanje načina kreiranja javnog mijenja putem medija.